حسابداری چگونه به کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

Business-accounting

حسابداری کسب و کارهای کوچک


پشت هر تجارت خوبی یک کارآفرین بزرگ قرار دارد. اما پشت سر آن‌ها، شما معمولاً یک حسابدار خبره پیدا می‌کنید. حسابداری به کسب و کار کمک می‌کند تا کنترل کامل امور مالی را با به حداقل رساندن مالیات تجاری و سایر هزینه های اضافی، حفظ کند. افرادی که استعداد راه اندازی مشاغل را دارند، ممکن است دانش و علاقه مدیریت حساب‌ها را نداشته باشند و مطمئناً وقت نخواهند داشت. در اینصورت داشتن یک حسابدار خوب می‌تواند به تجارت شما کمک کند.

وقتی کسب و کار شما بیش از اندازه خاصی رشد کرده است، منطقی است که یک متخصص را برای مدیریت حسابداری تجارت خود استخدام کنید، تا بتوانید بر روی همه فعالیت ها تمرکز کنید. با این حال، یک حسابدار خوب می‌تواند کارهایی فراتر از آزاد کردن وقت شما انجام دهد.

مشاغلی که حسابداران خوبی استخدام می‌کنند اغلب از طیف گسترده ای از خدمات مالی و حسابداری دیگر نیز بهره مند می‌شوند که به پس انداز، کاهش ریسک، رعایت مقررات، مدیریت رشد و برنامه ریزی از قبل، کمک می‌کند.

بعنوان یک کارآفرین، اکثر تصمیمات بزرگ شما جنبه مالی دارد، بنابراین کاملاً منطقی است که ابتدا آن‌ها را با حسابدار خود در میان بگذارید.

وظایف حسابدار چیست و حسابدار چه کاری انجام می دهد؟

در اینجا به برخی از موارد اصلی که در آن یک حسابدار می‌تواند به عنوان پایگاه اصلی تجارت شما باشد اشاره می کنیم:

 1. پرداخت مبلغ مناسب مالیات
 2. پس انداز مالیات
 3. بهبود جریان نقدینگی
 4. راه اندازی کسب و کار شما
 5. کاهش حجم کار
 6. دفترداری و گزارشگری مالی
 7. رعایت مقررات
 8. بودجه رشد
 9. مدیریت رشد
 10. ممیزی ها
 11. خرید یا فروش تجارت
 12. مشاوره تجاری

حال در ادامه مقاله به معرفی موارد ذکر شده می‌پردازیم.

 

۱. پرداخت مبلغ  مناسب مالیات

مسلماً شما نمی‌خواهید بیش از حد لازم مالیات بپردازید و همچنین بدنبال فرار مالیاتی نیز نیستید. بنابراین برای به وجود نیامدن بسیاری مشکلات در آینده باید در مورد اظهارنامه مالیات مشاغل خود احتیاط کنید. یک حسابدار خوب می‌تواند هزینه‌ها و کمک هزینه‌های شما را با اطمینان بیشتری محاسبه کند، بنابراین می‌تواند پس انداز قابل توجهی پیدا کند، ضمن اینکه از بروز اشتباهات پرهزینه جلوگیری می‌کند.

 

۲. پس انداز مالیات

یک حسابداربصورت موازی با قانون مالیات عمل می‌کند، بنابراین از همه روش‌هایی که می‌توانید به طور قانونی قبض مالیات خود را کاهش داده و یا از تخفیفات مالیاتی و یا شرایط تقسیط برخوردار شوید، آگاه است. او می‌تواند استراتژی‌های مشروع بهره وری مالیاتی، مانند استفاده از مشوق‌های دولتی، کمک هزینه‌ها، جبران خسارات یا تغییر روش درآمد شما از مشاغل خود را شناسایی کند.

 

۳. بهبود گردش وجوه نقد

مدیریت جریان یا گردش وجوه نقد، بخشی حیاتی از تجارت است که اغلب توسط استارتاپ‌ها نادیده گرفته می‌شود. یک کسب و کار اگر پول نقد آماده برای خرج نداشته باشد، هر چقدر روی سودآوری باشد، می‌تواند به سرعت دچار مشکل شود. به خدمت گرفتن یک حسابداری خوب و مناسب ضمن افزایش اعتماد به نفس در بین سرمایه گذاران و سهامداران، موجبات جلب اطمینان را از این لحاظ که جریان نقدی شما به اندازه کافی قوی است که شما را در برابر خطرات محافظت میکند یا خیر فراهم می کند.

گاهی اوقات شما به عنوان مدیر ممکن است نیازمند گرفتن بودجه اضافی درون تجارت خود باشید. شما می‌توانید این کار را به صورت وام داخلی برای مدیر انجام دهید. با این حال، این موارد باید با دقت زیادی انجام شود، بنابراین تخصص حسابداری در اینجا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

۴. راه اندازی تجارت شما

بسیاری از مشاغل تجاری شکست می‌خورند، زیرا ارقام و پیش بینی‌ها به طور دقیق آزمایش نشده‌اند.
هنگامی که شما برنامه کاری خود را تهیه می‌کنید، یک حسابدار می‌تواند به شما کمک کند تا برخی پایه‌های محکم را در جای خود قرار دهید. آنها می‌توانند بعنوان یک متخصص بدون تعصب عاطفی، نظر خود را ارائه دهند و همچنین باید بتوانند ورودی سازنده ای را در زمینه‌های اصلی مانند مدل کسب و کار شما ارائه دهند.
یک طرح تجاری که توسط حسابدار شما به امضا رسیده است، طرحی است آماده ارائه و برای سرمایه گذاران نیز جذاب‌تر خواهد بود.
یک حسابدار همچنین می‌تواند در مورد بهترین ساختار قانونی برای تجارت شما مشاوره دهد. همه این حسابداری ها پیامدهای مالی متفاوتی دارند و برخی از آنها بیش از دیگران مناسب شما خواهند بود.

 

۵. کاهش حجم کار خود

پس از آن‌که تجارت شما واقعاً رونق گرفت، به جای اینکه در امور مالی مشغول باشید، برای انجام فعالیتهای روزمره به تمام وقت خود نیاز خواهید داشت. به همین ترتیب، با پیچیدگی بیشتر امور مالی تجارت، مطمئناً به یک متخصص حسابداری نیاز دارید تا مسئولیت آنها را بر عهده بگیرد.

 

۶. دفترداری و گزارشگری مالی

نگهداری دفاتر یک قسمت اساسی در مدیریت امور اقتصادی کسب و کار شما است و گزارشگری مالی به سازمان امور مالیاتی یک شرط قانونی است. یک حسابدار خوب می‌تواند هر دو را به عنوان بخشی از یک بسته کامل خدمات ارائه دهد.

 

۷. مقررات

به طور کلی، مشاغل بزرگتر مشمول مقررات بیشتر دولت هستند. رعایت این الزامات می‌تواند مقدار زیادی از وقت شما را بگیرد ومنجر به این شود که ناخودآگاه اشتباهات هم به آسانی رخ ‌دهد و هم به طور بالقوه بسیار مخرب باشد. یک حسابدار خبره می‌تواند این بار را از دوش شما بردارد.

 

۸. بودجه رشد

در برهه‌ای از زمان، بیشتر مشاغل برای رشد نیاز به بودجه اضافی دارند. تأمین مالی از یک بانک یا منبع دیگر، پل بزرگی برای عبور است. وام دهندگان و سرمایه گذاران می‌خواهند بدانند که می‌توانند بازدهی پول خود را دریافت کنند. حسابدار شما در ارائه یک پرونده مالی قوی به ذینفعان مربوطه بسیار حیاتی خواهد بود.

 

۹. مدیریت رشد

رشد ناگهانی که برای آن برنامه ریزی نکرده‌اید می‌تواند به اندازه رشد بسیار آهسته مشکل ساز باشد، به عنوان مثال منجر به انواع مشکلات مربوط به گردش پول، محاسبه صحیح مالیات، نرخ حقوق و دست مزد کارمندان یا گسترش و کنترل فضای اداری می‌شود. جهش رشد اگر بدون کنترل باشد، می‌تواند شما را به عقب برگرداند. یک حسابداری خوب می‌تواند به شما کمک کند در برابر رشد غیر منتظره سریع و مؤثر واکنش نشان دهید و آن را به آنچه باید باشد، تبدیل کنید.

 

۱۰. ممیزی ها

مشاغل بیش از اندازه خاص باید تحت یک حسابداری قانونی قرار بگیرند. در این صورت حضور و بکارگیری یک حسابدار مطمئن ضروری است. با این حال، حتی برای مشاغل کوچکتر، یک حسابرسی داخلی داوطلبانه می‌تواند یک روش عالی برای ادامه کار اهداف شما باشد. این نوع حسابرسی به شما اطمینان می‌دهد که همه چیز بدون مشکل، رو به افزایش است و همچنین یک روش عالی برای آماده سازی شما برای یک حسابرسی قانونی است.

 

۱۱. خرید یا فروش تجارت

ادغام می‌تواند سریعترین راه برای رشد تجارت یا ورود به بازار جدید باشد. اگر در فکر خرید یک رقیب یا تجارت تکمیلی هستید، یک حسابدار باید اولین تماس شما باشد. آنها موارد عملی را ارزیابی می‌کنند و همچنین حساب‌های شرکت هدف را بررسی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز راضی کننده است.

 

۱۲. مشاوره تجاری

بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که حسابداران به عنوان مشاور تجاری نیز فعالیت می‌کنند. آنها دانش زیادی را از طریق کار با مشتری از همه قشرهای تجاری حاصل میکنند و یک حسابدار با تجربه بیشتر مشکلات و چالش‌هایی را که ممکن است با آن روبرو شوید را مشاهده کرده است. بنابراین یک حسابدار می‌تواند یک مشاوره‌ای بی‌طرفانه برای ایده‌های شما ارائه دهد، شما را در مورد خطرات احتمالی هشدار دهد و برای بدست آوردن فرصت‌ها شما را آگاه کند.
این را هم به خاطر داشته باشید که هر شغلی متفاوت است و حسابداران مختلف، تخصص و نقاط قوت خاص خود را دارند. هنگام پیدا کردن یک حسابدار، از طریق نیازها و چشم انداز خود برای تجارت خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل شود که بهترین حسابدار را برای خود انتخاب کرده اید. در صورت داشتن یک تجارت کوچک نیز داشتن یک حسابدار خوب پیشنهاد می‌شود.

اقتباس و ترجمه از UNBIASED

حسابداری

حسابداری استارت آپحسابداری کسب و کاروظایف حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟