ثبت شرکت و تغییرات

ثبت شرکت و تغییرات

خدمات ثبت شرکت و تغییرات شرکت

تمامی کسانی که قصد تأسیس یک موسسه تجاری و یا شرکت را دارند، حتماً باید شرکت خود را در سایت ثبت شرکت های سازمان ثبت‌ اسناد به ثبت برسانند. درواقع شما بدون ثبت شرکت رسمیت ندارید؛ بنابراین تمام فعالیت‌های شما در شرکت یا موسسه برخلاف قانون است. درنتیجه مراجع ذیصلاح می‌توانند از فعالیت‌های شما بنا بر قانون جلوگیری نمایند.

اگر شما هم به دنبال ثبت شرکت‌ سریع و کم‌ هزینه هستید و یا اینکه نمی‌دانید چگونه شرکت خود را به ثبت برسانید، با خدمات ثبت شرکت موسسه اندیشه تراز مهام همراه باشید تا به جواب سؤالات خود برسید.

حال قصد داریم تا شمارا با تمام خدمات ثبت شرکت و همچنین شرایط و نحوه انجام آن آشنا کنیم.

ثبت شرکت و تغییرات

 •  ثبت شرکت وعلائم تجاری
 • ثبت شرکت مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی عام
 • ثبت شرکت سهامی خاص
 • ثبت شرکت تضامنی
 • ثبت کارت بازرگانی

ثبت شرکت چیست؟

برای اینکه افراد حقیقی و حقوقی در چارچوب معینی از قوانین کار کنند، باید یک قراردادی بین آن‌ها بسته شود. درواقع این قرارداد تجاری، همان مفهوم به ثبت رساندن یک شرکت است که در قانون ثبت‌اسناد نیز اجباری است. به‌طوری‌که بعد از به ثبت رساندن یک شرکت باید تابع تمامی قوانین و مقررات آن باشید.

برخلاف تصور عموم که ثبت یک مجموعه شرکت یا موسسه را کاری بیهوده می‌دانند، باید بگوییم که قانونی کردن یک شرکت، تأثیر مهمی بر روی شرکای شرکت و مراجعین و آینده کاری آن شرکت می‌گذارد. اگر شما مجموعه‌ی خود را به ثبت برسانید و تمامی فعالیت‌های خود را در چارچوب قانون انجام دهید، بسیاری از شرکت‌ها و مشتریان تمایل بیشتری به همکاری با شما خواهند داشت.

از دیگر مزایای به ثبت رساندن یک شرکت می‌توان به اعتبار بخشیدن به شرکت، رسمی بودن قراردادهای منعقدشده بین شرکا، استفاده از مزایایی نظیر وام از نهادهای دولتی، امکان حضور در مناقصات و مزایدات و کسب سود بسیار از این طریق، برخورداری از امتیازات اقتصادی، استفاده از معافیت‌های مالیاتی و … اشاره کرد.

شرایط ثبت شرکت

ممکن است این سؤال در ذهن شما شکل‌گرفته باشد که برای ثبت شرکت چه شرایطی وجود دارد. به‌طورکلی کسانی می‌توانند شرکت خود را در ایران ثبت نمایند که دارای شرایط زیر باشند:

 • هر فرد ایرانی و خارجی به‌صورت حقیقی و حقوقی می‌تواند نسبت به ثبت مجموعه خود اقدام نماید.
 • فرد خارجی می‌تواند به‌تنهایی و بدون داشتن هیچ‌گونه شریک ایرانی، شرکت خود را در ایران به ثبت برساند.
 • چند شرکت می‌توانند به‌صورت یک مجموعه مستقل، اقدام به تأسیس یک شرکت نمایند و آن را به ثبت برسانند.
 • عدم وجود سوءپیشینه، جزو شرایط ثبت یک مجموعه شرکت نیست. فقط در صورت دارا بودن سوءپیشینه نمی‌توانید جزو هیئت‌مدیره شرکت انتخاب شوید.

نحوه ثبت شرکت

مراحل کلی فرایند ثبت یک موسسه برای شرکت‌های مختلف مشابه است و تنها در جمع‌آوری مدارک با یکدیگر متفاوت هستند؛ بنابراین شما می‌توانید با توجه به نوع شرکت ثبتی خود، مراحل آن را اجرا کنید. فرایند کلی ثبت یک شرکت شامل موارد زیر است:

 1. مشخص کردن شرکا با توجه به نوع شرکت
 2. ثبت‌نام در سامانه الکترونیکی اداره ثبت شرکت‌ها
 3. تعیین نام شرکت، مدت‌زمان فعالیت، آدرس شرکت و میزان سرمایه اولیه شرکت
 4. بارگذاری اطلاعات شرکت و اسامی افراد شرکت در سامانه مذکور
 5. پست کردن مدارک به اداره ثبت شرکت جهت ارزیابی مدارک
 6. مراجعه به اداره ثبت شرکت‌ها با مدارک و گواهی تائید کارشناسان، جهت تائید نهایی شرکت

خدمات مشاوره ثبت شرکت

همانند سایر کارهای اداری، مراحل انجام کار ثبت یک مجموعه شرکت بسیار پیچیده است. اگر قصد تأسیس یک شرکت را دارید، جهت انجام خدمات ثبت شرکت می‌توانید از مشاوره‌های رایگان ما استفاده کنید.

موسسه اندیشه تراز مهام،ارائه دهنده کلیه خدمات ثبت شرکت در استان تهران و کرج به شما عزیزان است.

مراحل ثبت شرکت

 • انتخاب موضوع شرکت: فعالیت‌های خارج از شرع و عقل باعث ابطال شرکت شما می‌شود. همچنین در صورت تجاوز از فعالیت‌های شرکت، متحمل پرداخت خسارت به صاحبان سهام خواهید شد.
 • تعیین نوع شرکت: با توجه به اهداف و برنامه‌های خود بهتر است تا نوع شرکت خود را مانند سهامی، تضامنی، تعاونی و … مشخص کنید. درواقع مشخص کردن نوع شرکت بر روی نوع فعالیت، میزان مسئولیت اعضا، اهداف شرکت و … تأثیرگذار است.
 • تعیین سرمایه: تعیین مقدار و نوع سرمایه شامل نقدی و غیر نقدی هنگام ثبت شرکت بسیار مهم است.
 • تعیین نام شرکت: نام شرکت درواقع نشان‌دهنده برند و نوع فعالیت شما است. برای تعیین نام شرکت، باید قوانین خاص خودش را رعایت کنید.
 • تعیین مدت فعالیت: مدت فعالیت یک شرکت اعم از محدود و یا نامحدود باید مشخص شود. به‌طوری‌که با رسیدن به تاریخ و انقضای مدت، باید نسبت به تمدید و منحل شدن آن تصمیم بگیرید.
 • تعیین مرکز اصلی شرکت: مرکز اصلی شرکت درواقع مکانی است که مجامع عمومی شرکت در آن برگزار می‌شود. مشخص کردن مرکز اصلی شرکت برای ابلاغ اخطاریه‌ها، دادخواست‌ها و اوراق رسمی بسیار مهم است.
 • ارائه مدارک لازم: در این مرحله لازم است تا با توجه به نوع شرکت، مدارک خود را به‌صورت دقیق فراهم کنید.
 • ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت‌ ها: بعد از انجام مراحل فوق، لازم است تا اطلاعات شرکت خود را در سایت ثبت شرکت‌ها تکمیل نموده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنید. سپس کارشناس حقوقی، صحت اطلاعات شمارا بررسی می‌کند و در صورت نقص در پرونده به شما اطلاع می‌دهد.
 • انتشار شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار: در مرحله آخر پس از تائید نهایی شرکت، به سایت یک روزنامه رسمی مراجعه کرده و هزینه‌ای را بابت انتشار آگهی رسمی ثبت تأسیس شرکت پرداخت می‌کنید. سپس روزنامه از طریق پست به آدرس شرکت شما ارسال خواهد شد.

 انواع ثبت شرکت

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، برای ثبت شرکت  مشخص کردن نوع شرکت و زمینه‌ی فعالیت آن بسیار اهمیت دارد. به این دلیل که نوع شرکت بر روی تقسیم اختیارات و مسئولیت‌ها، سرمایه‌های موردنیاز شرکت، نحوه تصمیم‌گیری در رابطه با فعالیت‌های شرکت بسیار مؤثر است. بیشترین نوع شرکت‌هایی ثبت‌شده در ایران، شامل موارد زیر است:

علائم تجاری

اگر شرکت شما قصد عرضه کالا یا محصولی به بازار دارد، باید نسبت به ثبت علائم تجاری اقدام نمایید. ثبت علائم تجاری درواقع یک علامتی مشخص است که نشان‌دهنده‌ی برند شرکت شما است. به‌طوری‌که دیگر شرکت‌ها حق استفاده از این علامت در کالاهای خود را ندارند.

شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دو یا چند نفر برای امور تجاری قصد تأسیس یک شرکت را دارند. به‌طوری‌که هر یک براساس میزان سرمایه خود، مسئولیت قرض‌ها و تعهدات شرکت را برعهده دارند. از طرفی دیگر، در این نوع شرکت برخلاف سایر شرکت‌ها، سرمایه به سهام تقسیم نمی‌شود.

شرکت تضامنی

همان‌طور که از نام شرکت تضامنی مشخص است، در این نوع شرکت‌ها، دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری با مسئولیت تضامنی، تشکیل یک شرکت را می‌دهند. به‌طوری‌که اگر برای پرداخت قرض، دارایی یک شرکت کافی نباشد، هر یک از شرکا باید نسبت به پرداخت قرض اقدام نمایند.

کارت بازرگانی

اگر قصد تأسیس یک شرکت تجاری دارید، ثبت کارت بازرگانی به شما امکان تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا را می‌دهد.

شرکت سهامی خاص

جهت ثبت شرکت از نوع سهامی خاص، مؤسسین یک شرکت باید تمام سرمایه شرکت را در موقع تأسیس خودشان تأمین کنند.

شرکت سهامی عام

مؤسسین شرکت‌های سهامی عام، با فروش ۵۱ درصد از سهام شرکت به مردم از طریق بورس، قسمتی از سرمایه شرکت خود را تأمین می‌کنند. به این دلیل این شرکت‌ها با نام شرکت‌ سهامی عام شناخته می‌شوند؛ بنابراین اگر قصد دارید سرمایه‌گذاری از طریق بورس را دارید، شرکت شما باید جزو شرکت‌های سهامی عام باشد.

شما میتوانید در خصوص خدمات ثبت شرکت و تغییرات با کارشناسان ما در تماس باشید.

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟