خدمات حسابداری

مشاوره حسابداری

خدمات حسابداری

هر کسب و کار بزرگ و کوچک باید بداند که میبایست اسناد و سوابق حسابداری مجموعه خود را به طور مرتب به روز رسانی کنند تا رهبران و مدیران کسب و کار بتوانند تصمیمی درست بر پایه این داده ها اتخاذ کنند.

سامان دهی اموری مانند حسابداری و حسابرسی یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای اصلی یک شرکت است.

بسیاری از شرکت‌ها، تخصص کافی برای انجام خدمات حسابداری ندارند؛ بنابراین بهتر است که برای انجام چنین خدماتی، از یک مؤسسه حسابداری معتبر استفاده کنند و امور حسابداری خود را به آن‌ها بسپارند.

استفاده از یک شرکت حسابداری معتبر و مطمئن باعث می‌شود تا حجم کاری مجموعه شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

انجام تمامی عملیات مالی و امور مشاوره حسابداری توسط متخصصین زبده و کار آزموده موسسه اندیشه تراز مهام قابل ارائه به تمامی مدیران و مسولان ارشد مالی شرکت ها می باشد.

اگر شما هم نیازبه انجام خدمات حسابداری دارید و یا برای شرکت خود می‌خواهید که از وجود یک مشاور مالی بهره‌مند شوید، در ادامه با ما همراه باشید.


خدمات حسابداری موسسه اندیشه تراز مهام

انجام امور مالی و حسابداری هر مجموعه بزرگ یا کوچک حتما نیاز به یک متخصص دارد؛ بنابراین بهتر است که برای انجام امور حسابداری مرتبط با شرکت خود، از تجربیات یک فرد مجرب و یا یک شرکت حسابداری مطمئن و باسابقه استفاده کنید.

تمامی خدمات حسابداری هر نهاد و یا سازمان مربوط به یک سال مالی است و تمامی امور مالی و محاسباتی ساده و پیچیدهای را شامل می شود..

انتخاب درست یک موسسه حسابداری و سپردن خدمات به آن باعث می‌شود تا با هزینه‌ی کمتر و خیالی آسوده تر،به امور مربوط به حسابداری سازمان خود سامان دهید. به طوریکه کمترین اشتباه و دغدغه را در کارهای مالی و مالیاتی مربوط به شرکت خود داشته باشید.

لیست خدمات حسابداری

خدمات مالی و حسابداری ارائه‌شده توسط موسسه حسابداری و حسابرسی اندیشه تراز شامل طیف گسترده ای ازموارد مختلف است.

در ادامه قصد داریم تا شمارا با فهرست خدمات حسابداری آشنا کرده و جزئیات آن را به شما معرفی کنیم.

 

ثبت اسناد حسابداری جاری و معوقه

به‌روزرسانی و ثبت اسناد حسابداری مانند حساب‌های جاری و معوقه، یکی از مهم‌ترین خدمات حسابداری بوده که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اگر حساب‌های معوقه شامل تأخیر در بدهی‌های شرکت و یا مربوط به مطالبات از دیگران باشد، باعث از دست رفتن دارایی شرکت می‌شود. درنتیجه بهتر است که حسابرسی به این حساب‌ها، در زمان مقرر خود صورت گیرد.

 

تنظیم صورت های مالی

اطلاعات خلاصه‌شده و طبقه‌بندی‌شده درباره‌ی وضعیت وعملکرد مالی، به یک شرکت کمک می‌کند تا استفاده‌کنندگان از این صورت‌ های مالی بتوانند نیازهای اطلاعاتی خود را برطرف نمایند.

درواقع صورت های مالی نقش یک مرجع اطلاعاتی برای سایر استفاده‌کنندگان بازی می‌کند. چراکه با این صورت های مالی می‌توانند به اطلاعات مشخص و درست‌تری دسترسی پیدا کنند.مهم‌ترین صورت‌های مالی یک شرکت شامل ترازنامه، سود و زیان و جریان وجوه نقد است.

 

خدمات مالی واحدهای اقتصادی

واحدهای اقتصادی مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌ها، هرچقدر بر روی خدمات حسابداری شرکت نظارت داشته باشند، اما ممکن است برخی از فرایندهای مالی به‌درستی انجام نشوند و یا نیاز به نظارت و کنترل حساب‌ها داشته باشند؛ بنابراین انجام خدمات حسابداری توسط مؤسسات حسابداری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این شرکت‌ها به دلیل تبحر در سازمان‌دهی اسناد مالی می‌توانند یک مرجع مطمئن برای خدمات مالی واحدهای اقتصادی به شمار بیایند.

 

عملیات اصلاح و بستن حساب

ازجمله مهم‌ترین خدمات مالی مربوط به یک شرکت حسابداری، عملیات اصلاح و بستن حساب است. چراکه حسابداری از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده است که نیاز است در یک دوره زمانی مشخص برخی عملیات مانند اصلاح و بستن حساب با هدف خاص بر روی آن انجام گیرد.

به‌عنوان‌مثال بستن حساب ازجمله امور مالی است که در پایان یک دوره مالی صورت می‌گیرد؛ بنابراین هنگام بستن و یا اصلاح یک حساب نیاز است تا دقت کافی به خرج دهید. ازآنجایی‌که این کار با حساسیت بسیار زیادی همراه است، بهتر است که عملیات بستن حساب را به یک تیم متخصص مانند شرکت‌ حسابداری واگذار کنید.

ازجمله مهم‌ترین خدمات مربوط به بستن حساب شامل بستن حساب موقت، بستن حساب درآمدی، بستن حساب هزینه و حساب‌های سود و زیان است.

 

سیستم انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی

یکی از مهم‌ترین خدمات حسابداری خدمات مربوط به کنترل موجودی و سیستم انبارداری است. انجام صحیح این کار به شما کمک می‌کند تا علاوه بر تأمین کالاهای مورد نیاز شرکت در زمان مناسب و به قیمت کافی، کالاهای مشتریان را به‌موقع و با مقدار و مشخصات معین به آن‌ها تحویل بدهید.

درنتیجه این کار باعث می‌شود تا عملیات شرکت شما با نظم بیشتری انجام شود؛ بنابراین شرکت‌ها و سازمان‌هایی که کنترل موجودی نقش بسیار مهمی در آن دارند، به کمک این سیستم می‌توانند مدیریت بهتری بر روی محصولات خود داشته باشند. سپردن این کار به فرد مجرب و یا شرکت حسابداری کمک می‌کند تا نگهداری و موجودی کالای شما در سطح قابل قبولی قرار داشته باشد.

 

انجام کلیه امور ورشکستگی

اگر شما هم جزو کسانی هستید که یک شرکت تجاری دارید، ممکن است در برخی از مراحل دچار ورشکستگی شوید. به‌عنوان‌مثال ممکن است که نتوانید بدهی‌های شرکت خود را در وقت تعیین‌شده پرداخت کنید.

در این شرایط بهتر است که به کمک یک تیم متخصص، جلوی ورشکستگی بیشتر خود را بگیرید و یا در صورت ورشکستگی بتوانید کنترل امور را در دست بگیرید. درواقع این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید جلوی هرچه بیشتر خسارات مالی را بگیرید.

 

خدمات عملیاتی حسابداری

یکی از اصلی‌ترین خدمات حسابداری، خدمات عملیاتی حسابداری است که به راه‌اندازی سیستم‌های مالی، خدمات پشتیبانی، خدمات فنی، اتوماتیک سازی امور حسابداری و … نیز گفته می‌شود. این‌گونه از خدمات به دلیل فنی بودن آن همراه با پشتیبانی است. ازجمله مهم‌ترین خدمات عملیاتی حسابداری شامل موارد زیر است:

 • سیستم‌های حسابداری و انبار
 • نرم‌افزارهای مالی متناسب با نوع و حجم فعالیت یک شرکت
 • اجرای سیستم حسابداری کسب‌وکارهای تازه

خدمات اجرایی حسابداری

خدمات اجرایی حسابداری از دیگر موارد خدمات مالی یک شرکت است که به امور جاری حسابداری گفته می‌شود. شما می‌توانید بخشی از خدمات اجرایی حسابداری شرکت خود را به یک شرکت حسابداری در بیرون واگذار کنید. ازجمله این خدمات می‌توان به محاسبه حقوق و دستمزد، لیست بیمه‌ها، محاسبه مالیات، محاسبه تأمین اجتماعی مربوط به شرکت‌ها، حسابداری شرکت‌های خارجی موجود در ایران و … اشاره کرد.

لیست خدمات مشاوره حسابداری

 • انجام تمامی عملیات مالی کلیه واحد های اقتصادی اعم از تولیدی، بازرگانی، خدماتی، پیمانکاری، تجاری، صنعتی، عمرانی، فروشگاه ها ، پزشکی،صنعت و معدن، الکتریکی ، الکترونیکی،  انفورماتیک ، کشاورزی، مهندسی، نفت و گاز  و …
 • محاسبات حقوق و دستمزد به همراه ارسال لیست بیمه و مالیات
 • تهیه و تنظیم اظهار نامه عمکلرد ، ارزش افزوده و معاملات فصلی ماده ۱۶۹ق.م.م
 • مشاوره و استقرار در خصوص راه اندازی و نصب نرم افزارهای حسابداری به همراه استقرار و اصلاح کدینگ
 • ثبت اسناد حسابداری اعم از جاری و معوقه
 • انجام عملیات انبارگردانی با نیروهای مجرب طبق استانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل انبارگردانی از صفر تا صد
 • تهیه گزارشات مدیریتی، افزایش سرمایه و بودجه جامع جهت ارائه به بانک ، هیات مدیره و حسابرس و سایر سازمانها
 • اعزام نیرو حسابدار در سطح های مختلف بر حسب نیاز بصورت دائم و پاره وقت
 • تهیه و ارسال اظهارنامه عملکرد و ارزش افزوده و تحریر دفاتر قانونی شرکتها طبق مالیات های مستقیم
 • ارائه سیستم حسابداری مناسب برای کلیه واحد های اقتصادی اعم ازتولیدی، بازرگانی، خدماتی، پیمانکاری، تجاری، صنعتی، عمرانی، فروشگاه ها ، پزشکی،صنعت و معدن، الکتریکی ، الکترونیکی،  انفورماتیک ، کشاورزی، مهندسی، نفت و گاز  و …
 • تهیه و تنظیم لایحه اعتراضی مالیاتی
 • استقرار و اصلاح کدینگ
 • تهیه و تنظیم صورتهای مالی کلیه واحد های اقتصادی اعم از حقیقی و حقوقی
 • تهیه انواع گزارشاهای مدیریتی و سایر گزارشات مالی و محاسباتی خاص
 • اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها
 • انجام حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت کلیه پروپزه ها
 • کنترل پروسه تولید و بهای تمام شده و نظارت بر عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی
 • انجام انواع خدمات حسابرسی از جمله حسابرسی صورتهای مالی ، حسابرسی اجمالی، حسابرسی مالیاتی ، حسابرسی عملیاتی و حسابرسی داخلی
 • انجام کلیه امور ورشکستگی و مدیریت تصفیه با همراهی وکیل
 • تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مالی و کنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی و کنترل داخلی
 • مشاوره تخصصی در تمام امور مالی و مالیاتی

برای انجام خدمات حسابداری و دریافت مشاوره‌ مالی می‌توانید با کارشناسان حسابداری موسسه  اندیشه تراز مهام در تماس باشید.

خدمات حسابداری ما شامل ارائه خدمات حسابداری در تهران و کرج بوده و شما می‌توانید بهترین نوع خدمات مالی را با توجه به شرکت خود دریافت نمایید.

ما با تمرکز بر روی نیازهای کسب‌ و کار شما، بهترین خدمات مالی و حسابداری را درتهران و کرج به شما ارائه خواهیم داد تا برای شرکت، سازمان و یا موسسه شما کارگشا باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟