خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی

گاهی نیاز است تا  برای حصول اطمینان، صورت‌های مالی و عملیات مالی یک شرکت یا موسسه جهت صحت و اعتبار بررسی شود. این رسیدگی‌ها کمک می‌کند تا در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در مدارک و یا نقص در آن بتوان راهکاری درست پیشنهاد داد؛

بنابراین خدمات حسابرسی به یک موسسه یا واحد تجاری کمک می‌کند تا بتوانند از احتمال اشتباهات و درستی صورت‌های مالی اطمینان حاصل کنند.

برای انجام این‌گونه خدمات کافی است تا حسابرس تمام اسناد حسابداری و اطلاعات مالی یک شرکت یا موسسه را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد. حسابرسی شرکت‌ها شامل خدمات بسیار گسترده‌ای است. ما در این مقاله قصد داریم تا شمارا با جزئیات این خدمات آشنا کنیم.

انجام خدمات حسابرسی – مشاوره، بررسی ، بازبینی

انجام کلیه امور و خدمات حسابرسی

توسط کارشناسان زبده و باسابقه اندیشه تراز

ازآنجاییکه مدیران شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران کسب‌وکارها وقت و تخصص کافی برای انجام خدمات حسابرسی ندارند؛ بنابراین بهتر است که این وظیفه را به افراد باتجربه و شرکت‌های حسابداری واگذار نمایند. این افراد به دلیل صلاحیت بالا می‌توانند به حساب‌ها و صورت‌های مالی یک شرکت به‌خوبی حسابرسی کنند.

انجام حسابرسی یک شرکت کمک می‌کند تا اشتباهات عمدی یا سهوی و یا تقلب‌ها به حداقل برسد. نتیجه حسابرسی یک شرکت بسیار مهم بوده و برای ارگان‌های مالیاتی، بانک‌ها و سایر ارگان‌های مرتبط بسیار ضروری است. حسابرسی مالی شرکت‌ها شامل موارد زیر است:

 

  1. حسابرسی صورت های مالی
  2. حسابرسی اجمالی
  3. حسابرسی مالیاتی
  4. حسابرسی عملیاتی
  5. حسابرسی داخلی
  6. حسابرسی رعایت

لیست خدمات حسابرسی

حسابرسی صورت های مالی

صورت های مالی درواقع نشان‌دهنده‌ی وضعیت مالی یک شرکت است. به کمک این اطلاعات متوجه خواهیم شد که درآمد یک شرکت از کجا به‌دست‌آمده است و در کجا خرج می‎شود. همچنین می‌توان مشخص کرد که چه مقدار از این سرمایه را می‌توان برای مصارف آینده کنار گذاشت؛ بنابراین بهتر است که این صورت های مالی را به‌درستی و صادقانه تهیه کنید. چراکه این اسناد برای اداره‌های دارایی و مالیاتی بسیار اهمیت دارد و هرگونه تخلف در این اسناد می‌تواند عواقب مالی زیادی برای شرکت به دنبال داشته باشد.

حسابرسی اجمالی

یکی از خدمات حسابرسی بررسی اجمالی صورت های مالی است. برخی مؤسسات حسابداری می‌توانند حسابرسی اجمالی را برای صورت های مالی شرکت شما انجام دهند. این نوع حسابرسی کمک می‌کند تا تمام نواقص صورت های مالی شما شناسایی شود. درنتیجه قبل از حسابرسی مستقل می‌توان این نواقص را رفع نمود.

حسابرسی مالیاتی

حسابرسی مالیاتی کمک می‌کند تا حساب‌ها و صورت های مالی یک شرکت شفاف باشد. درواقع به کمک حسابرسی مالیاتی می‌توان درستی اسناد و مدارک مالی یک شرکت را مشخص کرد. حسابرسی مالیاتی در یک بازه‌ی زمانی مشخص باید انجام شود؛ بنابراین انجام صحیح آن می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های آینده شرکت کمک بسیار زیادی بکند.

ازآنجایی‌که حسابرسی مالیاتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ بنابراین بهتر است که این کار را به افراد مجرب واگذار نمایید تا بتوانید از معافیت‌ها و تخفیف‌های مالیاتی استفاده کنید.

حسابرسی عملیاتی

یکی از متداول‌ترین خدمات حسابرسی شرکت‌ها، حسابرسی عملیاتی است. به کمک حسابرسی عملیاتی می‌توان بررسی کرد که کدام‌یک از فعالیت‌های یک شرکت به‌صورت اثربخش انجام می‌شود. مدیران شرکت‌ها می‌توانند به کمک این نوع از ارزیابی‌ها متوجه شوند که آیا شرکت و یا سازمان آن‌ها در مسیر درست اهداف قرارگرفته است یا خیر؛ بنابراین می‌توان فعالیت‌های ناکارآمد را با فعالیت‌های مناسب جایگزین کرد.

حسابرسی داخلی

همان‌طور که از نام حسابرسی داخلی مشخص است، به عملیات مالی و آگاهی از وضعیت مالی شرکت و دارایی‌های آن حسابرسی داخلی گفته می‌شود. این سیستم کنترلی به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند انحرافات و سوءاستفاده‌های مالی را شناسایی کنند و جلوی ضررهای آن را بگیرند.

حسابرسی رعایت

از دیگر خدمات حسابرسی مربوط به شرکت‌ها و مؤسسات تجاری، تطبیق اسناد و مدارک مالی با استاندارهای تعیین‌شده‌ی شرکت است. این نوع از حسابرسی که به حسابرسی رعایت شناخته می‌شود کمک می‌کند تا تمامی حسابرسی‌های اسناد، طبق قوانین و دستورالعمل‌ها ثبت و محاسبه شود.

استانداردهای حسابرسی

برای اندازه‌گیری و مشخص کردن کیفیت کار حسابرسان، نیاز به یک استاندارد مشخصی داریم. به این استاندارها، استانداردهای حسابرسی گفته می‌شود که شامل استانداردهای عمومی، استانداردهای عملیات و استانداردهای گزارشگری است.

انجام خدمات حسابرسی اندیشه تراز مهام

شرکت اندیشه تراز مهام یک موسسه حسابداری و حسابرسی است که با در اختیار داشتن افراد مجرب و حرفه‌ای در انواع خدمات حسابرسی می‌تواند کلیه خدمات حسابداری و حسابرسی شرکت شمارا انجام دهد. برخی از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده توسط این شرکت شامل موارد زیر است:

خدمات حسابرسی و نظارت مالی

لازمه‌ی موفقیت یک شرکت، نظارت و تحت نظر داشتن فعالیت‌های مالی آن است. نظارت مالی کمک می‌کند تا فعالیت‌ها بهبود یابد و کیفیت آن‌ها افزایش پیدا کند. درنتیجه اگر رشد و تعالی شرکت برایتان اهمیت دارد، بهتر است که نظارت مالی یک شرکت به‌عنوان یکی از خدمات مهم، به‌خوبی انجام گیرد.

مشاوره حسابرسی مالیاتی

وجود قوانین پیچیده و بخشنامه‌های متعدد باعث می‌شود تا حسابرسی مالیاتی کاری دشوار به نظر برسد. درنتیجه بهتر است برای جلوگیری از اتلاف وقت و خسارات مالی شرکت‌ها، از مشاوره‌های حسابرسی مالیاتی شرکت‌های حسابداری به‌عنوان یکی از خدمات حسابرسی استفاده کنید. این مشاوره‌ها به شما کمک می‌کند تا متحمل پرداخت مالیات‌های سنگین نشوید.

مشاوره حسابرسی صورت ‌های مالی

یکی از مشکلات شرکت‌ها عدم اطمینان از حسابرسی درست صورت های مالی است. صورت های مالی شامل انواع ترازنامه، صورت سود و زیان و … است که باید طبق استانداردهای مشخص، تهیه و تنظیم گردد.

مشاوره حسابرسی صورت های مالی به شما کمک می‌کند تا کلیه اسناد و مدارک مالی مطابقت کامل با استانداردهای حسابرسی داشته باشد؛ درنتیجه تمام ذینفعان بتوانند با اطمینان کامل از این صورت های مالی استفاده کنند.

مشاوره حسابرسی داخلی

یکی از مزایای استفاده از مشاوره های حسابرسی، حسابرسی داخلی صورت های مالی است. این مشاوره ها کمک می‌کند تا اسناد مالی یک شرکت با استانداردهای موجود مقایسه شود. درنتیجه باعث می‌شود تا در صورت درست بودن صورت های مالی، عملیات یک سازمان بهبود ‌یابد.

به کمک مشاوره حسابرسی داخلی، اسناد مالی و حسابداری یک شرکت موردبررسی و تجزیه‌وتحلیل قرارگرفته و گزارش‌های نهایی در اختیار مدیر سازمان قرار گیرد.

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟